Grafiku zobrazíte kliknutím do obrázkuGrafiku zobrazíte kliknutím do obrázkuZdroj: Deník/RedakceModernizace tramvajové trati na Skvrňanech spojená s dalšími stavebními úpravami si vyžádá uzavírku ulice a úpravy ve spojích a jízdních řádech městské hromadné dopravy. „Modernizace tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové mezi ulicemi Vejprnická a Macháčkova, tedy v úseku o délce cca 200 metrů, v němž se nachází tramvajová zastávka Karla Steinera, je nezbytná. Ve špatném stavu jsou velkoplošné betonové panely tramvajové trati. Při rekonstrukci tramvajového tělesa dojde také k napřímení zastávky Karla Steinera. Sondy prokázaly, že nevyhovující je také stav vozovky. Naplánovány jsou tedy opravy tramvajové trati včetně jejího odvodnění, úpravy na vodovodních řadech i kanalizaci a kompletní rekonstrukce vozovky včetně parkovacích stání,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Podle něj byl start stavebních prací a dopravních omezení záměrně stanoven na začátek prázdnin, kdy obecně výrazně klesá dopravní zátěž ve městě a dopady omezení na dopravu tak budou nižší. „I tak ale žádám účastníky provozu o trpělivost,“ dodává Aleš Tolar.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Během oprav se uzavře ulice Terezie Brzkové v úseku mezi ulicemi Vejprnická a Macháčkova. Dále budou nutné částečné uzavírky křižovatky Vejprnická x Terezie Brzkové, a to ve dnech 1. až 23. července a od 4. do 30. září. V těchto dnech budou uzavřeny některé jízdní pruhy a doprava svedena do těch zbývajících. Po celou dobu stavby však bude vyloučen v této křižovatce provoz vozidel nad 7,5 tuny (s výjimkou vozidel stavby a případně zimní údržby).

Tramvaj číslo 2 bude v provozu pouze v úseku zastávek Světovar – Malesická. Ze zastávky Malesická pak bude do Skvrňan pokračovat autobus náhradní dopravy – linka 2A. Změny v MHD se dotknou také autobusových linek 24, 25, N2 a N5, které pojedou přes Lábkovu ulici s tím, že zastávky těchto linek Macháčkova a Lábkova budou bez náhrady zrušeny.

Město Plzeň na rekonstrukci vyčlenilo 84 milionů korun. Stavební práce začnou 1. července 2023 a potrvají do konce letošního listopadu.

Město Plzeň upraví od 1. ledna 2024 tarif jízdného ve své městské hromadné dopravě
Jízdné v plzeňské MHD od ledna zdraží. O kolik? Přinášíme kompletní přehled

Ve stejný termín se také uzavře náměstí Českých bratří s částí Mánesovy ulice, což si vyžádá odklon trasy linek MHD. Trolejbusová linka č. 16 bude obousměrně odkloněna přes Chodské náměstí a ve směru na Bory pojede nově po trase Koperníkova – Borská – Klatovská – Chodské náměstí – E. Beneše. Ve směru na Doubravku pak pojede šestnáctka po trase E. Beneše – Chodské náměstí Klatovská – Americká.

Autobusová linka č. 22 bude oboustranně odkloněna na trasu Jižní předměstí – Borská - U trati - Doudlevecká. Zde by měla uzávěra skončit 3. září letošního roku.