Námi oslovení řidiči jsou ale jiného názoru. 92 procent z nich by zvýšilo povolenou rychlost na Rokycanské třídě směrem na Prahu už od křižovatky U Pietasu. 36 procent dotázaných navrhlo zvýšení rychlosti v Jízdecké ulici. 29 procent respondentů by rádo jezdilo rychleji po celé Karlovarské třídě a 22 procent je pro zvýšení rychlosti na dálničních přivaděčích. Sedm procent z nich pak navrhovalo ještě ulice U Prazdroje, Sukovu, Nepomuckou a Klatovskou.

Policisté přitom sami přiznávají, že zvýšení povolené rychlosti, pokud je důkladně posouzeno, má pozitivní vliv na plynulost a bezpečnost provozu v daném úseku. „Nemáme ani poznatky, které by nasvědčovaly tomu, že se v úsecích s vyšší povolenou rychlostí stává vyšší počet dopravních nehod,“ podotkl Machulda.

Oponuje mu názor jednoho z dotázaných řidičů. „Zvýšení rychlosti ve městě podle mne není nic platné. Provoz se stejně vždy zbrzdí na semaforech nebo na kruhových objezdech. Navíc při vyšších rychlostech mívají dopravní nehody tragičtější následky,“ uvedl.

Přečtěte si celý rozhovor s vedoucím dopravního inspektorátu v Plzni Karlem Machuldou ZDE.

Kde můžete jet 70 km/h

Rokycanská třída (asi 200m úsek od nákupního centra směrem na Prahu)
Folmavská ulice
Ulice 28. října
Lidická (úsek od lékařské fakulty k benzínové čerpací stanici OMV)
Studentská ulice (úsek od křižovatky s ulicí Žlutickou směrem na Chotíkov)
Karlovarská třída (jen úsek pod rondelem)
Ke Karlovu
Podnikatelská
Doudlevecká
U Trati
Borská
Vejprnická
Na Hradčanech
U Seřadiště
Na Lipce