První zpráva o možném uzavření Domažlické nemocnice se objevila na internetu již ve středu večer. Stav ale zatím není tak vážný, omezení a opatření se týkají pouze chirurgického oddělení a ne celé nemocnice.

„Pacient, toho času hospitalizován ve Fakultní nemocnici Plzeň, byl pozitivně testován ohledně možné nákazy nemoci Covid-19,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Kokoška. „V současné době se na oddělení nepřijímají noví pacienti a ti stávající budou doléčeni ve zpřísněném hygienicko-epidemiologickém režimu,“ pokračuje Kokoška.

Situace se ale bude měnit, nikdo ale nedokáže říct jakým směrem se bude záležitost ubírat či v jakém časovém intervalu. Nemocnice vše řeší s epidemiology. „Nevylučuje se zavedení dílčích či komplexních opatření,“ řekl na závěr Kokoška.

Hlídka městské policie kontroluje dodržování zakrývání úst a nosu na veřejnosti u nákupního centra Olympia Plzeň
Líže zmrzlinu a nemá roušku! Policii volají desítky lidí denně

Zavřela i nemocnice v Plzni

Od pondělí 16. března musela být uzavřena neurochirugická klinika plzeňské fakultní nemocnice. Objevil se zde totiž pacient pozitivní na koronavirus. Podle ředitele Fakultní nemocnice (FN) v Plzni Václava Šimánka se šest desítek pracovníků, kteří jsou nyní v karanténě, vrátí brzy do práce. "Provoz na klinice spustíme v neděli 29. března," informoval Šimánek s tím, že u všech zaměstnanců kliniky byly testy na koronavirus negativní.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník