Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domanický: Další auta v centru? Strašné!

Plzeň – Podlepamátkáře PavlaDomanického jsou největším problémem další auta v centru.

17.2.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Co říkáte tomu, že by místo DK Inwest vzniklo nové obchodní centrum?
Myslím, že OC Aréna není po architektonické stránce žádným skvostem a neobohatí centrum města o kvalitní architekturu. Hlavní problém je ale vjeho funkci.

Jak to myslíte?
Přinese obchodní centrum, kam se pěšky nechodí, takže přitáhne automobilovou dopravu. Navíc funkčně na třídu, která spojuje historické centrum snádražím, vůbec nepatří. Tam by měly být domy, které mají vpřízemí obchody a nad nimi kanceláře a byty.

Zdá se, že Dům kultury už to má spočtené – bude to pro Plzeň velká ztráta?
Zmizí stavba, která asi není okrasou, i když jisté kvality se jí upřít nedají. To že dnes nepůsobí přitažlivě, není tím, že by byla sama o sobě špatná, ale tím stavem, do kterého se dostala kvůli neúdržbě a polepování reklamou. Největší ztráta u Domu kultury bude vjeho funkci, vtom, že je to kulturní a společenské centrum. Jsou tam sály pro kulturní využití.

Je vPlzni nějaká adekvátní náhrada těchto sálů, kde se konají koncerty nebo maturitní plesy? Mluví se o sálech vhotelech.
Teď mě nic nenapadá, snad jen Beseda. Inwest má tu výhodu, že je vcentru, je to zažité a je to dobře dostupné.

Plány na OC Aréna hovoří o více než sedmi stech parkovacích míst stím, že by Denisovým nábřežím mělo projíždět denně asi čtyři tisíce aut.
To je strašné. Cílem by mělo být spíše centrum města zklidnit a auta tam nepouštět, nechat tu jen městskou dopravu. Vytvořit prostředí, kde se chodec nebojí, že ho něco přejede. Doprava navíc obtěžuje hlukem i prachem – do centra nepatří.

Navíc takové centrum není jen na pár let…
Ano, zdá se, že minimálně na padesát let se promarní šance udělat stímto místem něco lepšího. Vždyť se uvažovalo o tom, že by se jádro Domu kultury mohlo nechat a nově by se řešily jen krajní partie, které navazují na ulice. Určitě by to nestálo tolik, jako všechno zbořit a stavět tam něco zcela znovu.

Věděl jste o tom, že jsou plány na zboření Inwestu a výstabu Arény stále aktuální?
Domníval jsem se, že už byly uloženy kledu i vzhledem khospodářské krizi. Že se investor rozhodl počkat srealizací a domníval jsem se, že to proběhne tak, jak loni avizoval útvar rozvoje a koncepce. Že se bude hledat ucelená koncepce pro celé území mezi řekou a nádražím, a pokud se zde něco bude stavět, podřídí se to této koncepci. Město by si vytvořilo názor, jak má celé území vypadat, a vytvořilo by regulační podmínky, které by sdělilo i majiteli Domu kultury a sousedních pozemků pro případ, že tam něco chce stavět. Aby se každá parcela neřešila jednotlivě podle přání investora, ale aby všechno spělo ktomu, že se buduje město a vytváří se celek.

Autor: Miroslava Tolarová

17.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Vánoční strom na náměstí Republiky v Plzni

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Skřítek Zdravínek

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Plzeň – Seriál Plzeňský dějepis se dnes vrací o 70 let zpět.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Plzeň – Policie obvinila 23letého řidiče, který srazil letos v červnu dvě děti. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let za mřížemi.

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Plzeň – Irene Fritz je předsedkyní uměleckého spolku Oberpfälzer Kunst-verein z německého města Weiden a moc se jí zalíbil industriální prostor plzeňského areálu DEPO2015. Z její iniciativy vznikla společná česko-německá výstava, která je od 5. října k vidění právě ve výstavních prostorách DEPO2015.

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení