Dobrovolní hasiči z Obory na severním Plzeňsku oslavili 125. výročí založení sboru. Oslavy jubilea se uskutečnily v sobotu 27. července na obecním hřišti. Zahájil je slavnostní nástup, položení věnců k památníku padlým v 1. světové válce a předání stuhy k slavnostnímu praporu. Slavnost pokračovala ukázkami činnosti nejmladších hasičů, kdy dětská družstva musela překonat překážky a uhasit hořící domeček pomocí džberové stříkačky.

Sedm družstev mužů a dva ženské týmy se utkaly v netradičním požárním útoku, který přes den sledovaly dvě stovky přihlížejících.

Dětským návštěvníkům sloužila v průběhu dne nafukovací skluzavka a pro všechny ostatní byla v provozu udírna s drobným občerstvením. Odpolednem doprovázela dechová kapela z Kralovic Kralovanka. Večer se o kulturní program postaraly hudební skupiny Vejce, Alkehol a Doga. Návštěvníci také v rámci „IV. pivní olympijády“, která byla součástí oslav, ochutnali osm pivních speciálů.

V ZÁŘÍ BUDE CYKLOZÁVOD

Obora ožije i počátkem září. Dobrovolní hasiči ve spolupráci s obecním úřadem zvou na tradiční amatérský cyklistický závod, který odstartuje v sobotu 7. září z čerpací stanice na Bílé Hoře. Připravena bude osmnáctikilometrová trasa pro pěší, cyklisté zdolají 29 kilometrů. Cíl pro všechny závodníky bude v oborském sportovním areálu, kde si návštěvníci budou moci zahrát nohejbal nebo se utkat v závodech do vrchu na čas.