Dobřany se konečně dočkají nového kina, nového divadelního a koncertního sálu a nového kongresového sálu. Právě tyto tři prvky v sobě spojuje kulturní zařízení nazvané zkráceně „Káčko“.

Nový kulturní stánek bude slavnostně otevřen 3. prosince. Jeho výstavba začala na podzim 2007 a stála 40 mil. korun včetně kompletní technologie. Nové „Káčko“ bude kromě jiného disponovat jako první v republice nejmodernější digitální 3D technologií. Kromě toho bude vybaveno standardním promítacím zařízením na 35 milimetrů. „To znamená, že se v něm budou moci promítat prakticky jakékoliv filmy, které jsou v současné době na trhu k dispozici,“ podotýká ředitelka městského kulturního střediska Simona Sýkorová.

Diváci se tak v nejbližší době budou moci těšit na film v provedení 3D Beowulf nebo koncert slavných U2. Chybět nebude ani skvělý snímek Kozí příběh aneb Pověsti staré Prahy.

„Už se těšíme. Byli bychom rádi i za klasické kino, ale 3D, to bude super. Určitě do něj budeme chodit. Teď jezdíme do kina do Plzně. Chodíme hlavně s dětma a na komedie,“ svěřil se dobřanský obyvatel Pavel Neumaier.

Nesporně k nejzajímavějšímu vybavení dobřanského kina je 3D vybavení pro divácky atraktivní stereoskopickou projekci, kterou mohou ve svém lokálním kině zhlédnout v nejvyšší možné kvalitě, která je dnes možná. Aktivní brýle a vybavení jednoznačně poskytují skvělý zážitek pro všechny filmové žánry od rodinných animovaných filmů přes sportovní 3D přenosy až po horory. Prohloubení zážitku díky 3D projekci je tak veliké, že někteří diváci reagují v nových pohodlných křeslech i pohybem těla, jak děj prožívají.

Skvělý prostorový zvuk 7.1 (a 5.1) umocňuje díky vysoce kvalitním reproduktorům zážitek z vysoké kvality obrazové a 3D projekce a diváci odcházejí z digitálních kin nadšení a rádi se vrací.

Vybavení kina v Dobřanech má i další vymoženosti. Například možnost sledovat přímé operní přenosy z Metropolitní opery v NewYorku pomocí satelitní High Definition technologie. Také v prostorovém zvuku, projekce alternativního obsahu z nosičů, jako je DV, BlueRay, možnosti přednášek, mítinků, prezentací za podpory celého audiovizuálního řetězce, kompletní tlumočnický systém pro realizaci vícejazyčných kongresů, přednášek či konferencí. Díky digitální projekci mohou před začátkem filmu promítat své reklamy i regionální firmy. „V digitále je vše rychlejší, kvalitnější, ale hlavně výrazně levnější,“ dodává Sýkorová.

Milovníci divadla se mohou těšit na komedii Vše o mužích pražského Studia 2, kde 10. prosince vystoupí Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný. V novém Káčku se budou moci také konat semináře, přednášky nebo prezentace. Sál je vybavený rovněž dvěma překladatelskými kabinami. Součástí kulturního stánku je i nová restaurace.