Obyvatelé Dobřan rozhodovali během dvou volebních dnů o tom, zda chtějí novoroční ohňostroj a vyjadřovali se i k celoplošnému zákazu pyrotechniky. Ten by naopak neplatil právě na Silvestra a Nový rok.

V referendu lidé odpovídali na dvě otázky - Souhlasíte s tím, aby město Dobřany pořádalo novoroční ohňostroj? a Souhlasíte se zákazem celoplošného používání zábavné pyrotechniky na území města Dobřany a části obce Šlovice a Vodní Újezd s výjimkou 1. 1. a 31. 12?

Po sečtení všech hlasů se ale ukázalo, že referendum není platné, protože se jej nezúčastnil požadovaný minimální počet obyvatel. Konkrétně jich odpovědělo na položené otázky jen necelých 26 procent.

Aby však bylo referendum platné, muselo by se ho podle zákona účastnit aspoň 35 procent zapsaných voličů. Závazné by pak bylo v případě, že konkrétní odpověď označila nadpoloviční většina hlasujících v referendu a zároveň aspoň 25 procent všech voličů. Vedení města se pro pořádání referenda rozhodlo na základě debat obyvatel na sociálních sítích.