Obrovská ledová plocha, jakou zde v posledních letech nepamatují,  se rozprostírá na lukách mezi Dobřany a Vodním Újezdem po obou stranách řeky. Lidem navíc nehrozí, že by se propadli a místa je tu dost pro jak pro hokejisty, tak pro sólové bruslaře.

Bruslení na louce u Dobřan, kde se před příchodem silných mrazů rozlila řeka Radbuza. | Video: Deník/Monika Šavlová

„Jsme tu poprvé. Zjistili jsme to dneska ráno na facebooku, tak jsme hned vyrazili, abychom to vyzkoušeli. Je to perfektní. Nikde v okolí nic tak obrovského není. U Švihova je sem tam zamrzlá nějaká větší louže, ale to je tak jedna dvacetina z téhle parádní plochy. Je to navíc lepší než rybník nebo řeka. Tady se nikdo nemůže nikam propadnout,“ liboval si Jakub Naar, který s rodinou přijel ze Štěnovic.

„Co jsme tak doma probírali, tak takhle rozlité a zamrzlé to bylo naposledy asi když jsme byli my malí,“ zavzpomínala místní Martina Jacková, která si bruslení dorazila užít s mužem Petrem a dcerkou Markétkou. „Pro dcerku je to super, že si v klidu zabruslí, je tu dost prostoru pro všechny. Dneska tu byla bruslit i škola a dcerka říkala, že se sem se třídou chystají v pondělí zase,“ dodala.