Mandáty
Aktivní Dobřany 
s podporou Mladí pro Dobřany: 7
ČSSD: 2
Otevřené město Dobřany: 2
ODS: 2
KSČM: 1
Sdružení nezávislých Dobřany: 1
V radě města usednou za Aktivní Dobřany s podp. Mladí pro Dobřany Marek Sýkora, Martin Sobotka a Lenka Tomanová, za ČSSD pak Jan Vozár a Dagmar Terelmešová.

Rozhodl se sám. „V nejlepším je dobré odejít," řekl Deníku s tím, že ve vedení města zůstane coby radní. Na povel bude mít například získávání dotací.

Obyvatele šestitisícového města i Sýkorovy kolegy jeho rozhodnutí zaskočilo. „Lhala bych, kdybych řekla, že mě to nepřekvapilo. Ale Markovy důvody samozřejmě plně chápu," uvedla současná místostarostka a senátorka Dagmar Terelmešová.

Co tedy Sýkoru k složení funkce vedlo? „Město je v nejlepší možné kondici, snížili jsme jeho zadluženost a povedlo se nám splnit vše, co jsme splnit chtěli. Výsledek voleb je pro nás ocenění konkrétních lidí, kteří něco dělali, a zároveň závazek. V nejlepším je dobré odejít. I když mě to zároveň také mrzí, potřebuji se soustředit na jiné věci," řekl s tím, že roli hraje také jeho osobní život. „Musím se věnovat rodině, které to opravdu velmi dlužím," dodal. Za zaměstnáním odchází do soukromé společnosti, která spolupracuje s veřejnou správou.

Sýkora vedl do komunálních voleb kandidátku Aktivní Dobřany s podporou Mladí pro Dobřany. Sdružení vyhrálo, získalo sedm křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu. V koalici se opět spojí s ČSSD, za niž kandidovala i Dagmar Terelmešová. „Domluvili jsme se také na rozdělení pozic v radě města. A protože město je velké, zavedeme post uvolněné místostarostky," uvedl.

Ustavující zasedání zastupitelstva, kde se vše potvrdí a dojde také na volbu Sýkorova nástupce, se bude konat 5. listopadu.

Na křeslo starosty pak s největší pravděpodobností usedne Martin Sobotka, který nyní pracuje jako regionální mluvčí skupiny ČEZ. „Budu-li zvolen, zaměstnavatel mě uvolní. Město velikosti Dobřan by nemohlo mít starostu, který by pracoval napůl," uvedl. Na otázku, co bude po nástupu do funkci nejdůležitější, odpověděl: „Rozkoukat se a dotáhnout do konce městský rozpočet, který už je předpřipravený."