U dobřanského hřiště se na tuto ledovou pochoutku stojí dlouhé fronty nejen v parných letních dnech. Její výrobě se rodinná firma Dobřanská zmrzlina věnuje už více než 20 let. Za tu dobu vytvořila přes 200 druhů zmrzlin.

Podle majitelky Dobřanské zmrzliny Lenky Žďánské, která v Dobřanech vyrábí zmrzlinu od roku 2000, je její výroba založena na kvalitních a čerstvých surovinách bez přidaných barviv a konzervantů.

„Není žádným tajemstvím, že zmrzlinu vyrábíme ze skutečných surovin a ne z prášku, který se rozmíchá ve vodě. Největší podíl na chuti má naše láska k řemeslu,“ vypráví Žďánská.

Budova Carimexu na Rokycanské třídě.
Demolice ostudy Plzně je o krok blíže. Místo Carimexu budou kanceláře a obchody

„Největší letošní novinkou je podle mě naše první účast na Prague Ice Cream festivalu, který se koná 26. června na Výstavišti v Praze-Holešovicích, na který bychom tímto chtěli všechny milovníky zmrzliny pozvat. Jiné novinky neplánujeme, uvidíme, jaký nápad se nám v hlavě letos zrodí,“ vysvětluje dále majitelka.

Dobřanská zmrzlina umí zákazníky překvapit opravdovými unikáty. V minulém roce firma vyrobila třeba pampeliškovou nebo smrkovou zmrzlinu.

„Co člověk, to jiná chuť. S určitostí můžeme říci, že většina našich zákazníků k nám už dávno nejezdí na „klasiku“, ale očekávají originálnější chutě. Žádnou zmrzlinu však nevymýšlíme s tím, že se stane hitem. To vždy ukáže čas,“ dodává Žďánská.

Ilustrační snímek.
Při požáru v Horní Kamenici zemřela dívka. Záchranáři jí už nedokázali pomoci

Oblíbenou zmrzlinou se podle ní v poslední době stala veganská krémová zmrzlina. „Ve veganských zmrzlinách nahrazujeme živočišné mléko rostlinným. To je teď u lidí hodně populární,“ vysvětluje dále majitelka.

„Během koronaviru jsme na dobřanském náměstí otevřeli naši vysněnou kavárnu, která i přes složitou dobu přilákala spousty milovníků kávy, zmrzliny a našich dezertů. Zaujala natolik, že si jí všiml i odborník na gastronomii Lukáš Hejlík, který ji i přes krátké fungování zahrnul do svého průvodce Gastromapa Lukáše Hejlíka 555,“ uzavírá Žďánská.