Mohou přijít s kolečkovými bruslemi, kolem nebo skateboardem. Nebo jen na procházku. Po schodech se dostanou až k břehům řeky, lávkou mohou zamířit do pivovaru. Nechybí stojany pro venkovní galerii ani lavičky.

Podle Martina Klíra z Útvaru pro koordinaci evropských projektů stála přeměna sadů necelých 72 milionů korun, zhruba 48 milionů přispěla Evropská unie. „Nepostavila se jen fontána u soutoku Mže a Radbuzy," podotkl Klír. Dlážděnému náměstíčku před soutokem by ale v budoucnu měl přibýt ještě nějaký umělecký artefakt nebo socha.

Nový kabát dostala také sokolovna ve Štruncových sadech, i když její vnitřek zatím úplně opravený není. Podle starosty Sokola Plzeň 1 Karla Kuttana je pro aktivity sportovců dostačující. Sál je plně funkční, toalety a sprchy jsou nově vybudované a po rekonstrukci je i rozvod vody.

Sokolovna byla včera slavnostně otevřena, návštěvníky čeká uvnitř výstava. Tam se mohou podívat, jak rekonstrukce stavby otevřené v roce 1896 probíhala.

Sokolové chodí cvičit kromě hlavního sálu i do nově vybudovaného fitness centra. Do sokolovny dochází seniorky, gymnazisté či zápasníci.