Členové dvou až pětičlenných týmů, kterých je přihlášeno celkem 177, mohou do práce jezdit na kolech či koloběžkách, a třeba i na bruslích, mohou též chodit pěšky anebo běhat.

„Cílem kampaně je přivést lidi hravou formou k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne,“ uvedl koordinátor plzeňské části kampaně Jiří Konečný, který je taktéž členem spolku Plzeň na kole.

V rámci kampaně se soutěží v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a kreativita. Oceněný bude i „cyklozaměstnavatel roku“, který vytváří co nejlepší podmínky, aby mohli jeho zaměstnanci jezdit do práce na kole. "Účastníci si své výkony denně zapisují denně na webu kampaně nebo pomocí mobilní aplikace Urban Cyclers," doplnil Konečný. Nejvíce soutěžících se podle jeho informací přihlásilo do kampaně z plzeňských firem Zodiac Galleys Europe, Škoda Transportation a Eurosoftware.

Během kampaně je nachystáno i několik doprovodných akcí, nejbližší se koná 18. května od 17 do 19 hodin; v DEPO2015 budou cyklisté moci navštívit veřejnou cyklodílnu. Další, velice oblíbená Snídaně pro cyklisty, se pak uskuteční 24. května od 6 do 8 hodin ráno.