Festival vína v Plzni probíhá od soboty 25. září do pondělí 27. září tradičně v ulici Bedřicha Smetany a Kopeckého sadech. V místě mohou lidé ochutnat vína z 24 vinařství z České republiky. Kromě stálic festivalu, jakými jsou například mutěnické Modré vinařství bratří Čížků či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, mohou Plzeňané poznat a ozkoušet bezpočet dalších značek. Vstup na akci je zdarma. „Nabízíme zde dnes k ochutnání celkem osm vín. Nejvíce se prodávají ta bílá, polosladká. Návštěvnost je zatím skvělá, v Plzni je vždy super atmosféra,“ řekl v sobotu jeden z vinařů, který po tři dny nabízí vína ve stánku Vinařství Fasora a synové. To vyrábí kolem 10 000 lahví ročně.

Celková nabídka vín je na festivalu velmi pestrá, od klasických lehkých ročníkových vín, přes frizzante a růžová vína, po striktně odrůdové typy až po mohutnější vyzrálejší vína z francouzských sudů.

Součástí akce je také food zóna s širokým výběrem delikates z celého světa a bohatý doprovodný kulturní program. Kromě hudby mohou také lidé zhlédnout plejádu filmů v nedaleké Měšťanské besedě, kde probíhá spřátelený filmový festival Finále Plzeň.