Do voleb do poslanecké sněmovny, které se konají letos 8. a 9. října, vyšle za kraj koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) jako svého lídra Martina Baxu (ODS), plzeňského primátora, krajského zastupitele a nynějšího poslance za občanské demokraty.

BÝVALÝ HEJTMAN

Koalici STAN a Pirátů povede první náměstek hejtmanky a bývalý hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (STAN). „Na pirátské straně vnímám energii, nápady a silné ideály s upřímnou snahou změnit život lidí k lepšímu. Na straně STANu vidím zkušenosti, racionalitu a pragmatismus. Občané tak do svých služeb mohou získat ideální tým pro nejtěžší úkoly,“ uvedl Bernard.

Jako dvojka bude za Piráty kandidovat podnikatel Daniel Kůs. Ten se v loňských volbách ucházel o místo senátora.

Plzenští předškoláci i letos soutěží při Sportovních hrách mateřských škol.
OBRAZEM: Sportovní hry mateřských škol v 78. MŠ v Sokolovské ulici na Lochotíně

Komunisté jako jedničku již v březnu schválili současného poslance a krajského zastupitele Jiřího Valentu. „Na druhém místě je Josef Švarcbek, na třetím místě Jaroslav Rehák,“ informoval mluvčí krajské KSČM Jan Rejfek.

Sociální demokraté jako svého lídra nasadili lékaře Robina Šína, který v současné době působí také jako krajský očkovací koordinátor.

ANO ČEKÁ NA SCHVÁLENÍ

Potvrzeného kandidáta zatím ještě nemá ANO. Krajský sněm hnutí pouze podle předsedy Romana Zarzyckého nominoval poslance Jana Volného. „Delegáti krajského sněmu na návrh krajského předsednictva dále potvrdili na první pozice kandidátky poslance Kamala Farhana a rovněž podpořili nové tváře, jako například Huberta Langa z oblasti Plzeň sever či Gustava Vacka z Rokycan,“ sdělil Zarzycký s tím, že v souladu s vnitřními předpisy hnutí ANO tak vznikl návrh kandidátní listiny, který krajská organizace předloží k závěrečnému projednání a schválení Výboru hnutí ANO.

Deník rovněž oslovil krajské vedení Svobody a přímé demokracie, do uzávěrky se však nevyjádřilo.

Do týmu nováčka slovenský ligy zamířil i obránce Robin Hranáč.
Viktoria hlásí další odchody. Mladíci zahájí přípravu pod Tatrami