V 15.30 hodin bude sbírka zahájena v mázhausu radnice, plzeňští králové a královny se pak svezou s pivovarskými koňmi před katedrálu, kde je připraven živý betlém. Koledníkům požehná plzeňský biskup mons. František Radkovský.

„Letošní ročník je jubilejní, ale ničím výjimečný. Máme velkou radost, že Tříkrálovou sbírkou žije v první polovině ledna celá Plzeň a zapojují se další skupiny, scholy, soubory i jednotlivci,“ vzkazuje jedna z organizátorek, Anna Srbová z Městské charity. I letos je připravena řada koncertů, které budou koledníky podporovat.

Podle Anny Srbové dávají lidé na Charitu příspěvky i v době krize, kdy mají mnohdy sami hluboko do kapsy. „Trend obdarovávání potřebných je mírně vzestupný. Letos o Štědrém dnu přineslo dárky na biskupství pro klienty Charity více lidí než dřív a přinesli opravdu pěkné věci, moc jim děkujeme,“ vzkazuje Srbová.

Neodpustí si však varovat před podvodníky, kteří se zaštiťují pomocí dobré věci, ale chtějí vydělávat jen pro sebe. V případě Tříkrálové sbírky a jejích dobrovolníků je to vyloučeno. „Všechny kasičky jsou zapečetěny a musí souhlasit číslo kasičky s průkazem koledníků,“ připomíná Anna Srbová.