Dům zakrývá od roku 1995, od té doby však bonský šindel zpuchřel, odlepuje se, a do střechy, a tedy i do celého Exodu zatéká.

V domě fungují chráněné dílny, v nichž klienti se zdravotním postižením pracují s keramikou nebo digitalizují dokumenty, a také se v něm rehabilitují. Pro klienty i personál, který se o ně stará, není vůbec příjemné, když při tom musejí chodit mezi nejrůznějšími nádobami rozmístěnými po zemi, do nichž kape dešťová voda.

Ředitel Domu Exodus Miroslav Svoboda říká, že na opravu střechy je zapotřebí zhruba jeden milion korun.

„Ideální by bylo střechu opravit ještě před letošní zimou," říká ředitel Svoboda. Pomoci tomu může kdokoliv. Exodu lze poslat peníze na účet nebo je vhodit do některé z takzvaných Veselých kasiček. „Jednu máme tady u nás V Třemošné, další jsou v našem krámku v Plzni na adrese Palackého 16 a další ve stacionáři v Hlavanově 12 (kde se příští týden od pondělí do pátku bude konat prodejní výstava Podzimní KráSnění, pozn. red.)," jmenuje ředitel.

Pomoci se dá také při akcích, které Exodus pořádá. Například během zářijového Běhu pro Exodus se vybralo téměř třicet tisíc korun. „S příspěvky od lidí, od firem i s výtěžkem z JAZZ festivalu U řeky, který jsme započítali také, teď máme asi 130 tisíc korun," vyčíslil Svoboda.

Jak přispět
- zasláním příspěvku na účet 75754747/2700
- příspěvkem do Veselých kasiček (v Domě Exodus, v krámku v Palackého 16, v denním stacionáři v Hlavanově 12 v Plzni)
- na některé z akcí pořádaných sdružením Exodus 

Exodus se chtěl pokusit prostředky na opravu střechy získat také pomocí tradičních adventních koncertů vysílaných Českou televizí, nicméně se zdá, že do letošního ročníku třemošenská organizace zařazena nebude. Snad prý ten příští. Proto ředitel Svoboda doufá v dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí. „Momentálně to vypadá, že bychom na něco dosáhnout mohli," dodává s tím, že však půjde jen o opravu krytiny, přičemž střecha by potřebovala spíše rekonstrukci a od věci by nebylo ani izolování teras, které mají stejný problém.