Skoro rok trvala rekonstrukce Dlouhé ulice v Lobzích. Řidičům aut ubyly dva jízdní pruhy, protože ze čtyřpruhové silnice se stala dvoupruhová se středovým vydlážděným pásem. Zato přibyly trasy pro cyklisty (i když zatím nemají pokračování), zeleň a zálivy pro veřejnou dopravu.

Podle starosty Doubravky Michala Chalupného (ČSSD) se v ulici paradoxně provoz zrychlil, i když ubyly dva jízdní pruhy. „Měli jsme z toho obavy, ale nenaplnily se,“ tvrdí Chalupný s tím, že auta jezdí plynule a neblokují se přejížděním z pruhu do pruhu. Navíc si pochvaluje nové odbočovací pruhy při výjezdu z Dlouhé na Rokycanskou třídu.

Kudy neprojedete, kde vás omezíMosty na Mikulášské ulici (budou zprovozněny v srpnu), Sedláčkova ulice (do září), Plzeňská cesta (do začátku prázdnin), Wenzigova a Šumavská (různé úseky do začátku srpna), most Generála Pattona (omezení do října)

Dlouhá se změnila nejen vizuálně, pod zemí se měnily kanalizační roury i vodovod. Z asi 55 milionové akce zaplatil deset milionů čtvrtý městský obvod.

Další silniční tepnou, kterou čeká významná rekonstrukce, je Lobezská ulice na Slovanech. „Dostala přednost před kanalizací ve starých Lobzích,“ potvrdil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS). Důvodem je plánovaná oprava kolejí ve druhé polovině roku 2020. „Bude se jezdit právě Lobezskou, která už musí být hotová,“ dodal Grisník. Budou se tu měnit inženýrské sítě, chodníky i vozovka, rekonstrukce skončí před prázdninami 2020.

Lvíčata berberská v plzeňské zoo.
Zoo křtila lvíčata, teď už je může ukázat