Po internetu vydíral a sexuálně obtěžoval nezletilé dívky.

Vylákal jejich nahé fotky a pod pohrůžkou jejich uveřejnění nutil dívky přes webkameru masturbovat. Teď stojí dvaadvacetiletý Radek S. ze Vsetínska před Krajským soudem v Plzni.

Podle psychologického znalce mladík trpí heterosexuální pedofilií. Obžalovaný je stíhán na svobodě a k činu se přiznal.

Včerejšího líčení se zúčastnil také soudní znalec Luděk Daneš, který na Radka S. vypracoval posudek. „Nezjistil jsem přítomnost žádné duševní poruchy ve smyslu psychózy. Obžalovaný ale trpí heterosexuální pedofilií s rysy sadismu,“ uvedl Daneš. Pro mladíka navrhl ochrannou ambulantní sexuologickou léčbu.

„Vzhledem k jeho intelektu a k tomu, že v minulosti nebyl trestán, předpokládám, že bude spolupracovat,“ odůvodnil.

PSYCHICKOU ÚJMU NEMAJÍ

Také státní zástupce vzal v potaz mladíkovu bezúhonnost i to, že žádná z poškozených kvůli jeho jednání nemá psychickou újmu, a také a to, že při vyšetřování spolupracoval, k činu se doznal a vyjádřil lítost.

VYHROŽOVAL A NATÁČEL

Obžalovaný v letech 2015 až 2018 navázal na sociálních sítích kontakt s jedenácti dívkami z celé republiky a požadoval po nic jejich intimní snímky. Když mu je odmítly poslat, vyhrožoval jim, že fotografie, které od nich získal, zveřejní.

Dívky mu ze strachu, že se o tom dozví okolí, vyhověly a v některých případech si před webkamerou do intimních míst zaváděly různé předměty a masturbovaly. Obviněný si je přitom natáčel a videa a fotografie ukládal do počítače.

O případu jedná Krajský soud v Plzni, protože první trestní oznámení na něj podala dívka z Plzeňského kraje.

Mladík u včerejšího stání nevypovídal, na závěr pouze řekl, že si je vědom toho, že svým jednáním mohl zapříčinit větší problém, že se chce léčit a celou situaci řešit.

 Radkovi S. hrozilo pět až dvanáct let vězení, státní zástupce ale navrhl trest pod dolní hranicí, tedy odnětí svobody na tři roky a výkon trestu podmíněně odložený na zkušební dobu.

Kdy padne rozsudek, není prozatím jasné, soud pokračuje dnes.