Veronika Zárubová se o víkendu stala Dívkou Šumavy, Veronika Eiblová získala titul Tvář Deníku. Ano, obě jsou Veroniky, navíc z jižních Čech. Nová Tvář Deníku je z Českých Budějovic, Dívka Šumavy v jihočeské metropoli studuje. To je vlastně další věc, která dívky spojuje, obě jsou studentky – dokonce dělaly stejný obor, pedagogiku. Veronika Zárubová je na vysoké škole, Veronika Eiblová vystudovala střední pedagogickou školu.

Učitelka a redaktorka

Ani jedna z krásek se ani po korunovaci neupíná k modelingu, stále směřují za profesemi, které si vysnily dříve.

„Vždycky jsem chtěla učit malé děti, to stále platí,“ poznamenala po korunovaci šestá Dívka Šumavy v historii. Veronika Eiblová, kterou vynesly k titulu Tvář Deníku čtenáři našeho listu, doufá, že jí úspěch k vysněné profesi pomůže. „Jak využít toho, že jsem Tvář Deníku? Byla bych šťastná, kdyby mi to nějak pomohlo k práci redaktorky. Tu bych opravdu ráda dělala,“ svěřila se studentka, která nyní studuje současně na dvou univerzitách.

Dívka Šumavy Veronika Zárubová

Volná disciplína

Deset vybraných dívek z jižních a západních Čech směřovalo k závěrečnému galavečeru v plzeňském hotelu pět měsíců, tak dlouho se krásky na finále připravovaly, včetně čtyřdenního soustředění v Písku. „Bylo do hrozně náročné, překvapilo nás to. Hlavně choreografie byla hodně těžká,“ tvrdí unisono.
Shodly se i na nejoblíbenější disciplíně. „Tou byla pro mě určitě volná disciplína, při té jsem se cítila nejlíp,“ svěřila se Veronika Eiblová. Oprávněně, s Nocí na Karlštejně u porotců zabodovala nejvíc. „Pro mě byla volná disciplína asi nejsnazší. Připravovala jsem se na ni s kamarádem, kterého znám deset let. Řekli jsme si, že to musíme zvládnout,“ vysvětlovala Zárubová.

Ale nečekejte dvě naklonované mladé dívky. V něčem jsou naprostými protiklady. Stačí připomenout, jak vypadaly těsně po korunovaci. Šťastná Dívka Šumavy byla úplně rozklepaná, i když už se dělila o radost se svými nejbližšími. „Já se vlastně klepu ještě teď, pořád nemohu uvěřit, co se stalo,“ sdělovala Deníku asi dvě hodiny po opuštění pódia. To 20letá vysokoškolačka vypadala naprosto uvolněně. „Opravdu jsem si ten večer užila, bylo to fajn,“ smála se těsně po skončení.

Zkušenost versus tréma

Možná k tomu přispěly i předchozí zkušenosti s modelingem. „Dělala jsem práci modelky při škole, je možné, že mi to trochu pomohlo,“ přiznala Veronika Eiblová. Naproti tomu 22letá vítězka, byla naprostým nováčkem.

„Navíc jsem takový nesmělý typ, měla jsem třeba hrůzu z toho, že budu muset mluvit před porotou,“ prozradila letošní Dívka Šumavy. Ani do soutěže se nepřihlásila sama. „Říkala mi o tom kamarádka, nakonec mě ale stejně musela přihlásit přítelova sestra,“ dodala.

Tváč Deníku Veronika Eiblová

Starostlivost zůstala Veronice Zárubové i při plánování oslavy vítězství. „Jak si to užiju? Asi vůbec nepůjdu spát, budu pořád přemýšlet jak to skloubit se školou,“ zůstala vítězka na vážné notě. Tvář Deníku se naopak chystala na příjemné chvilky oslav. „No, teď se pochlubím rodině a přátelům. To bude příjemné,“ těšila se.

Kamarádky

Šestý ročník soutěže poprvé zamířil do Plzně. V předchozích letech se dvakrát konal v Klatovech, jednou organizovaly Dívku Šumavy Sušice, Domažlice a Vimperk. O letošní korunku bojovaly dívky vlastně už od června, kdy se konaly castingy v Plzni a Českých Budějovicích. Každý kraj byl pak zastoupený na sobotním galavečeru pěti krásnými dívkami.

Pro obě Jihočešky navíc soutěž znamenala začátek kamarádství. „Do té doby jsme se neznaly. Od začátku soutěže jsme ale měly k sobě blízko, bydlely jsme spolu na pokoji. Teď se určitě budeme v Budějovicích vídat,“ těší se nová Tvář Deníku na setkání s Dívkou Šumavy.