Nevyklizením Divadla Čas v termínu přišlo město o 470 tisíc korun. Viníci? Prý ředitel Úřadu služeb obyvatelstvu magistrátu Radoslav Kozák, vedoucí odboru kultury Roman Černík a bývalý ředitel Espritu Hanuš Klůs.

To je závěr kontrolního výboru při zastupitelstvu, který předání Času majiteli zkoumalo. Ve čtvrtek jej hodlá předložit zastupitelům.

Jenže proti verdiktu se už ohradili magistrátní právníci. Zatímco kontrolní výbor tvrdí, že o výpovědi z divadla měla rozhodnout podle zákona o obcích městská rada a pětiměsíční průtahy s vyklizením prostoru byly pak už jen důsledkem špatného postupu, právník magistrátu Dominik Tomášek má jiný názor. „Rozhodnutí o výpověd z nájmu, kdy nájemcem je příspěvková organizace, je v kompetenci ředitele organizace,“ uvedl Tomášek. Než se právníci domluví, nehodlá dělat vedení města žádné závěry. „Usnesení kontrolního výboru vykazuje nesprávnosti jak věcné, tak formální. Dokud nebude materiál prostudován, nerada bych se k němu vyjadřovala,“ řekla náměstkyně primátora Marcela Krejsová.

Otázka, kdo téměř půl milionu korun za pětiměsíční prodlení při vyklizení divadla zaplatí, zůstává zatím otevřená.