„Jedná se o pásmo skečů. Na festivalu ochotnických divadel v Prachaticích jsme za toto představení získali hned tři ceny,” říká člen divadla Jan Adámek.

Podrobnosti ale nechce prozradit. V anotaci ke hře se píše mimo jiné i toto: „Také Plzeňští nezůstanou ušetřeni vymýtání plicních nádorů mandarinkovým pyré, aneb trochu nevkusného poletování po pódiu v budoucím městě evropské kultury. Jste-li jen trochu soudní, nechte dogy doma.”

Soubor se věnuje především absurdnímu a avantgardnímu divadlu inspirovanému například skeči britské skupiny Monty Python nebo českého Divadla Sklep. Jejich humor je prý členům jihočeského souboru velmi blízký.

„Většina našich her vzniká v hospodě. Někoho něco napadne a ostatní se přidávají,” vysvětluje zrod představení Adámek.

Ten na sebe před časem upozornil svou kampaní na českobudějovického Krále Majáles. Kandidoval totiž jako Barnack Obdana. A jeho volební program byl vskutku originální. „Nesliboval jsem nic, protože bych stejně nic z toho nemohl dodržet. Řekl jsem pouze, že když pro mě budou voliči hlasovat, vykašlu se na ně. A byl bych jediný, kdo by svůj program dodržel. Bohužel zvolili kandidáta, který sliboval. A sliby pak nedodržel,” popisuje svou nedávnou netradiční volební zkušenost divadelník.

Soubor vznikl v roce 2004 ještě v době, kdy jeho členové chodili na gymnázium. Plzeňské představení začne ve dvacet hodin.