Další boje v Lize mistrů byly už před úterním utkáním s AC Milán pro Plzeňany ztraceny. Ale pořád bylo o co hrát. Viktoria potřebovala k jistotě třetího místa a jarního pokračování v evropských pohárech ze souboje s milánskými ´rossoneri´ alespoň bod.

A ten nakonec po velkém dramatu získala! V první půli sice Viktoria své šance nevyužila, ale v závěru vše sobě i svým fanouškům vynahradila. Hned po přestávce sice její obrana dvakrát zaspala a zkušený Milán jejího zaváhání využil, ale Plzeň se nevzdala. Ve fantastické atmosféře na vyprodaném stadionu nejprve Bystroň a v nastavení Ďuriš srovnali. A trenéru Vrbovi tak dali cenný dárek k jeho osmačtyřicátým narozeninám.

Kouzelný fotbalový rok tak končí. Celá Plzeň prožila pohádkový příběh. Od výstupu na český trůn k úspěšné evropské premiéře pod bájným Araratem. Pak osudí losu nasměrovalo plzeňský tým k dvěma severským tažením, po kterých Vrbova družina stanula v základním táboře jménem základní skupina Champions Leugue.

Tam už se objevily dvě nesmírně lákavé, ale nakonec nezdolatelné hory: FC Barcelona a AC Milán. Tu menší, běloruskou ale plzeňští hrdinové překonali a tak pokračují v evropských pohárech i na jaře.

A fanoušci to dokázali ocenit i v úterním chladném podvečeru. Už před utkáním vytvořili v pražském Edenu úžasnou atmosféru a přes nepříznivý stav jim to vydrželo až do fantastického závěru.

I proto se sluší říci: Viktorko, díky, stálo to za to. A ještě dodatek: Pohádky nikdy nekončí špatně, ještě nekončíme. Evropská ligo, vítej ve Štruncových sadech!