Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Obec Tlučná na severu Plzeňska podepsala před dvěma roky dohodu o spolupráci s devadesát kilometrů vzdálenou obcí Floss v Bavorsku. Obce od té doby navzájem spolupracují v rámci přeshraničního projektu, který je dotován EU.

První kontakt mezi školami navázal již v září 2018 Václav Vrbík z Tlučné. „Ke konci roku 2018 proběhl mezi základní školou v Tlučné a bavorskou základní školou hudební workshop. Nejen žáci, ale i učitelé se poté začali pravidelně setkávat na společném vyučování nebo výletech,“ říká Vrbík.

„I když je projekt v současné době pozastaven, komunikace s obcí nadále pokračuje. Zakončen bude foto výstavou, která bude odprezentována jak na ZŠ v Tlučné, tak na základní škole ve Flossu,“ vypráví dále Vrbík.

Podle starosty Tlučné Jana Opla je spolupráce velmi oblíbená hlavně u dětí, které se díky ní naučí nový jazyk. „I dnes si s obcí předáváme zajímavé zkušenosti – například, jak v současné době probíhá výuka na školách, jaká zavádí opatření při vyučování a tak dále. Máme celou řadu společných témat. S obcí nás spojuje mimo jiné i spolková činnost, která je na obou stranách rozvinutá,“ dodává Opl.