Někteří dokonce přišli i o vysílání České televize, které chytali od července. „Když jsem v pátek znovu naladil digitální televizi, jediné, co jsem chytil, bylo Óčko, Z1 a Public TV. Před tím jsem přitom digitálně sledoval i programy České televize,“ stěžuje si Plzeňan Daniel.

Řada Plzeňanů pouze nechytla druhý multiplex s Novou a Primou. Podle odborníků byl v mnoha případech problém s tím, že nezadali nové vyhledávání. „Obtíže se také mohly objevit kvůli tomu, že v pátek, kdy bylo vysílání nového multiplexu spuštěno, ještě zřejmě pokračovaly určité úpravy. Teď už by mělo být vše v pořádku,“ vysvětluje jeden z televizních techniků z Plzeňska.

V některých případech bylo pro příjem signálu zapotřebí přetočit anténu na Krašov. „Máme společnou anténu. Novu a Primu jsem před pátkem chytal. Pak už ne. Ale naskočilo mi Óčko a Public TV. Naštěstí nám teď přetočili anténu, takže teď nám jde Česká televize i Nova a Prima,“ říká Marek Holub. Podobně na tom byla řada lidí v Plzni. Především se to týkalo těch, kteří bydlí v Bolevci.

Problémy působily Domažlice

Novu bylo možné před pátkem na Plzeňsku chytat digitálně z Domažlic. Právě to totiž působilo řadu obtíží. Ty pocítili především obyvatelé severního Plzeňska.

Největší problémy měli se zrušenou domažlickou osmatřicítkou obyvatelé panelových a bytových domů. Ti totiž televizní signál přijímají na jednu společnou anténu – o tom, že domažlický kanál 38 přejde na kanály 34 a 48, věděl málokdo.

V Heřmanově Huti museli některé programy v pátek a v sobotu oželet například lidé z domů v ulici Sídliště. „Kdo nemá satelit, tomu hrála jen ČT1 a ČT2. Nova nešla vůbec, z Primy zase jen obraz – zvuk ne,“ řekl Jaroslav Hejl, místopředseda sdružení vlastníků domu č. 233. „Naštěstí se povedlo dát vše poměrně včas do pořádku. Domluvil jsem se s mužem, který se o naše antény stará a v sobotu měl cestu kolem. Měl s sebou i zesilovače, takže televize šla v pořádku už v sobotu večer,“ konstatoval.

Vendula Rybárová, která bydlí v tomtéž domě, výpadek prý skoro ani nezaregistrovala. „Nova mi už nejde dlouho a chytám jen ČT1 a Primu. V pátek ani v sobotu přes den jsem nebyla doma, a když jsem večer televizi zapnula, bylo už všechno dobré. U výtahů je teď vyvěšený papír s návodem, kde si máme co naladit,“ řekla žena s tím, že problémů se signálem by se měla brzy zbavit. „Příští týden už snad konečně budu mít settop box,“ dodala.

Multiplex číslo dvě začal vysílat z Krašova v pátek.