Přišli sem, aby pomocí rad Michaely Černé odhalili pachatele, který se do laboratoře vloupal – stala se z nich Kriminálka TSC.

„Vezměte si pláště a rukavice a půjdeme zajistit stopy na místo činu," vyzvala amatérské kriminalisty Michaela. Děti s rodiči se shromáždily 
u důkazu s číslem 1, Petriho misek, kde očekávají výskyt otisků prstů.

„Kartáčkem s grafitem opatrně přejeďte po miskách a podívejte se, zda uvidíte otisk," vyzvala Michaela. „Já je vidím," ozvalo se z rohu místnosti. Za chvíli se s kladným výsledkem mohli pochlubit 
i další kriminalisté.

Následně se všichni opět sešli na místě činu, kde bylo potřeba zajistit další stopy, tentokrát se pohledy soustředily na červené skvrny, pravděpodobně krev. „Pokud chcete zjistit, zda jde opravdu o krev, musíte odebrat vzorek," zněla rada. Poté se šestice kriminalistických laboratoří pustila do Kastle-Mayerova testu. Růžová barva na vatových tyčinkách všem potvrdila, že pachatel se na místě zločinu zranil. Okruh podezřelých se tak zúžil, v laboratoři byli jen čtyři lidé, z toho dva mají zranění na ruce.

Kriminalisté se opět vracejí na místo činu a odebírají chlupy nebo vlasy. „S mikroskopem jsem dělal už ve škole, ale teď se poprvé dívám na chlup," přiznal Vojtěch Pobuda, který si společně s ostatními vyšetřování pochvaloval. Michaela vysvětlila, jaký je rozdíl mezi vlasem a chlupem a pak už neměl nikdo problém určit, že jde o zvířecí chlup.

Nad jedním z podezřelých se stahují mračna, má totiž domácího mazlíčka. Zdálo by se, že je vyřešeno, ale Michaela ještě každému rozdává otisky prstů všech podezřelých a přichází poslední potvrzení. Do laboratoře se vloupal podezřelý číslo … To samozřejmě nemohu prozradit, třeba půjdete tento případ vyšetřovat také – kriminalistou se můžete stát každý druhý víkend.

Kriminálka TSC probíhala také v laboratoři fyziky, kde zájemci propočítávali rychlost střely, nebo v chemické laboratoři. „Zde ověřujeme přítomnost prvků v půdě nebo zjišťujeme, jakou látku má oběť za nehty," přiblížila Michaela.