Tehdy oslovil německé, polské, lucemburské a také tuzemské školy a odstartoval tematickou výtvarnou soutěž pro žáky.

K letošnímu 600. výročí od Husovy mučednické smrti vyhlásil další výtvarnou soutěž, do níž se zapojilo 42 českých i zahraničních vzdělávacích institucí.

Ze škol Plzeňského kraje se přidaly třeba z Plzně, Dobřan, Plané, Tachova nebo Stříbra. Chlapci a děvčata přitom měli co nejautentičtěji ztvárnit to, jak rozumí a vidí katolického kněze a vysokoškolského pedagoga, jenž byl kvůli svým názorům v roce 1415 upálen. Vznikly na stovky děl, z těch nejzajímavějších vytvořil Christoph putovní výstavu.

Její součástí jsou kromě originálů některých kreseb také dvě desítky panelů seznamující čtenáře s životem, osudem a dílem mistra Jana Husa. Expozice se začátkem června dostala do západočeské metropole díky husitské farářce Zuzaně Kalenské. „S Christophem, který pochází z Altenstadtu, spolupracuji už asi deset let. Je to člověk, který dokáže nadchnout lidi pro české dějiny. Připadá mi, že má daleko větší znalosti než kdejaký Čech," řekla Kalenská působící v Tachově.

V projektu se angažuje se svou matkou, jež také působí jako duchovní v Církvi československé husitské CČSH), Vladimírou Bělunkovou. „Jedná se vlastně o takovou komentovanou prohlídku. Nejdříve dětem pustíme prezentaci, pak si povídáme nad obrázky, panely s dobovými fotografiemi doplněnými o důležité informace z Husova života," nastínila farářka pracující v Mariánských Lázních. Na programu se nejvíce podíleli právě žáci základních škol. Je určen nejen této skupině, ale také středoškolákům, a trvá 45 minut. „I když je výstava hlavně pro mladé, může se na ni přijít podívat určitě kdokoli," doplnila Bělunková. Expozice zůstane v Plzni (ve sboru CČSH na Mikulášském náměstí) do konce léta, pak půjde do Tachova.