„Já ho chci domů! Mohl by se mi o něj starat brácha, když bych třeba někam jel, ale nevím, jestli by mi ho doma povolili, táta možná ano,“ přemýšlel nahlas desetiletý Martin Novák, zatímco mu malá ještěrka lezla po hlavě. Jeho stejně stará sestřička Terezka se zase zhlédla v morčeti. „Jmenuje se Zrzečka a je krásná! Chtěla bych ji domů,“ prohlásila Terka, aniž by přestala hladit dlouhosrsté tříbarevné morče.

O gekončíka stál také Matouš Beránek, který se ve svých 11 letech dokonce rozhodl pro budoucí povolání. „Už vím, kde budu pracovat. Tady!“ prohlásil rozhodně.

O zvířatech se zde děti za pouhé dva dny už dozvěděly hodně. „Tenhle osmák skoro nevidí a tenhle potkan se jmenuje Vasil a už je starý a ti pískomilové vedle koušou,“ vysvětlovaly děti nadšeně a ukazovaly jednotlivá zvířata, která na Lüftnerce ve středisku mají.

Naučit je něco o zvířatech je jeden z cílů, které na příměstském táboře mají. Tím dalším cílem je samozřejmě zábava. „Děti tu mohou být od devíti do 17 hodin každý den od pondělí do pátku. Hned první den se rozdělily na tři expedice a putují po kontinentech,“ popisuje program vedoucí střediska Renata Vídršperková.

Dnes čeká táborníky putování po Madagaskaru a nebude chybět ani pouštění stejnojmenné pohádky. „Zítra je zase plyšákový den. Děti si přinesou plyšová zvířátka a budeme v zoologické zahradě hledat jejich živé exempláře. Tak se alespoň dozvědí, jací jejich posteloví mazlíčci jsou, čím se živí, jak a kde žijí,“ popisuje Vídršperková.

Rozloučení s táborem bude zároveň i takovým rozloučením se starým rokem. „Děti se zúčastní akce, kterou pořádá zoo, budou lovit zlatou rybku nebo si projdou naučnou stezku. Na závěr si uděláme velkou diskotéku v maskách,“ dodává vedoucí.