Na 22 soutěžních družstev čekal kromě prohlídky stanice teoretický test a praktické zkoušky na stanovištích. Museli zvládnou například volání na tísňovou linku, sbalení evakuačního zavazadla, první pomoc, přenos raněného, umět rozlišit od sebe význam jednotlivých signálů sirén nebo obsluhovat a znát rozdíly mezi druhy hasicích přístrojů.

Dětem se soutěž i prostředí stanice líbily. Nejúžasnější podle mnohých byla prohlídka zásahových vozů. Řada dětí, které se soutěže Malý záchranář zúčastnila, by se ráda jednou stala velkým záchranářem. „Chtěla bych být záchranářka nebo zdravotní sestra a pomáhat lidem. Začala jsem se o tyto věci hodně zajímat potom, co měl můj děda nehodu,“ svěřila se Eliška Skybová z 21. ZŠ Plzeň.

Ani její spolužáci nemají k chuti pomáhat lidem daleko. „Docela by se mi líbilo být hasičem. I když asi jak co. Rozhodně bych chtěl nosit uniformu a oblek do ohně a jezdit tím jejich autem. Bavilo by mě i hašení, ale nechtěl bych se spálit. Nehody by mi asi nevadily, někdy je to zajímavé. Věděl bych vždycky kde a jak se co stalo,“ uvažoval Lukáš Pilík. Aneta Dortová by zase chtěla být policistkou. Lákají ji prý hlavně peníze.

Oblastní kolo soutěže vyhráli žáci ze 14. ZŠ Plzeň, na druhém místě byla ZŠ Terezie Brzkové Plzeň a na třetím místě skončilo plzeňské Masarykovo gymnázium. První dvě družstva postupují do krajského kola. Mezi jednotlivci z prvního stupně měl nejlepší výsledek testu Lukáš Láska z vítězného družstva a na druhém stupni zvítězila Nikola Šprynglová, také z plzeňské 14. ZŠ.