Hlavní lektorka Blanka Luňáková vždy pronesla nějaké slovo a devět možná budoucích herců se okamžitě muselo poskládat do tvaru, který věc co nejvíce připomínal. A přitom nesměli proluvit. „Podobná cvičení mají za úkol naučit děti spolupracovat,“ říká manažerka Alfy Gabriela Darebná.

A co malé divadelníky do kurzu přivedlo? „Chtěla bych hlavně někde vystupovat. Divadlo mě baví od malička. Zatím ale hraju jenom doma. Tam jsem hodně velká herečka. Občas se divoce vztekám a umím se rozbrečet kdy chci,“ svěřuje se se smíchem jedenáctiletá Karolína Šlauferová.

Zkušenosti ze školního dramaťáku má třináctiletý Václav Matějovský. „Hraní divadla mě baví. Kurz se mi zatím hodně líbí. Je tu výborný kolektiv, hodně si rozumíme,“ dodává.

Děti by se měly během kurzu naučit vyjádření, která jsou pro divadlo běžné. Ať už se jedná o různé formy dialogu, tanec nebo výtvarno. Všechno, co se při této příležitosti naučí, by pak měly zúročit v divadelním kuse, který samy vymyslí, nazkouší i zahrají. K vidění by měl být v rámci divadelního festivalu Skupova Plzeň. Účastníci byli vybráni v konkurzu na základě svého talentu.

Tvůrčí dílna je součástí mezinárodního projektu Platforma 11+, do kterého patří dvanáct divadel z jedenácti zemí. Jediným českým partnerem je právě Alfa.