„Zvláště těm mladším dětem budou strážníci a policisté připomínat, jak se chovat při přecházení vozovky,“ sdělil Robert Houdek, radní pro bezpečnost.

Z celkového počtu zranění dětí tvoří čtyřicet procent úrazy způsobené dopravními nehodami. „Číslo je alarmující. Děti nejsou na dopravní situace připraveny, neumí reagovat jako dospělí, i proto se chceme podílet na této bezpečnostně preventivní akci,“ uvedl Robert Houdek.

Kromě toho, že policisté a strážníci otestují děti, zda znají pravidla silničního provozu, hlavně jak správně a bezpečně přecházet vozovku, předají jim také reflexní přívěsky na tašky ve tvaru různobarevných medvídků a sov. „Díky reflexním prvkům jsou děti na silnici viditelnější a řidiči tak mají mnohem více času za jízdy správně reagovat,“ připomněla Andrea Gregorová, manažerka projektu prevence kriminality. „Věříme, že reflexní přívěsky pomohou zvýšit bezpečnost dětí nejen při prvním školním dnu,“ dodala Gregorová. Na zakoupení reflexních přívěsků vyčlenil odbor bezpečnosti magistrátu 11 340 korun.