Pestrý program pro své čtenáře připravily i dvě desítky organizací v Plzni a jejím okolí. „Letos oslavíme 135. výročí narození Eduarda Štorcha a 110. výročí narození Josefa Augusty. Naše nocležníky tak čeká daleká cesta do pravěku," říká vedoucí plzeňské obvodní knihovny Doubravka Lenka Kotroušová, která společně s kolegyněmi pro děti připravila tematické hry a soutěže, chybět nebude ani četba ze Štorchovy knihy.

Číst na dobrou noc se bude i ve 22. základní škole. Ještě před tím však děti čeká tajemná výprava po škole a plnění úkolů ve školní knihovně. To městská knihovna v Manětíně pro své malé čtenáře připravila velkou detektivní noc. Děti budou pátrat po ukradeném obrazu, setkají se s policisty a sestaví obraz pachatele. Chybět nebude ani čtení dětských detektivek.

V městské knihovně v Plasích se čtenáři zase na pár hodin stanou železničáři. Město totiž letos slaví 140 let od zprovoznění místní dráhy. Děti tak kromě jiného čeká i exkurze na nádraží. „V knihovně si pak budeme předčítat z knížky Pohádky pana přednosty od zdejšího rodáka Roberta Drozdy, děti budou vyrábět i různé věci s motivy vlaků," přibližuje program ředitelka knihovny Věra Soutnerová.