Návštěvníci se na akci začali sjíždět už v dopoledních hodinách, ale hlavní nápor nastal až těsně před třináctou hodinou, kdy hlavní program odstartoval hromadný seskok 36 sportovních parašutistů z Aeroklubu Plzeň Bory. „Přijeli jsme sem ze Kdyně a na leteckém dni jsme vůbec poprvé,“ řekla nám Mirka Housarová, která do Líní zavítala se synem Radkem, Leošem a babičkou. „Jsme tu už od jedenácti hodin. Kluci si koupili letadla z polystyrénu a při dnešním větru jim pěkně létají,“ dodala návštěvnice, která se na výlet vypravila v teplé bundě a s deštníkem v ruce.

Ta a další stovky sobotních návštěvníků se ale leteckých ukázek téměř nedočkaly. Kolem druhé hodiny odpolední začalo vydatně pršet a akce byla na zbytek dne zrušena. „Sobotní vstupenku mohou všichni zklamaní návštěvníci využít zdarma druhý den,“ upozorňoval moderátor.

Mraky na nedělním nebi sice poletovaly, ale déšť se z nich už nespustil. Z bohatého programu měli milovníci burácejících motorů možnost vidět legendární letouny Antonov An–2, historické československé letouny Tatra T101.2 a M–1C Sokol, akrobatický dvojplošník Bucker 131 a mnoho dalších. Kromě nich se na letištní ploše představili letečtí modeláři, členové policejní zásahové jednotky nebo hasiči. Bitvu z druhé světové války včetně výsadku amerických vojáků odehráli členové Military Car Clubu Plzeň. Kdo měl odvahu, mohl zažít vyhlídkový let nad Plzní nebo dokonce tandemový seskok padákem.