Nabídka polévek vařených ve čtyřiceti litrových hrncích byla i letos velmi pestrá. Před zraky diváků vařily plzeňské i pražské restaurace, bistra, ale i neziskové organizace. Ochutnat bylo letos možné asijskou exotiku, českou klasiku, mexické speciality, anebo také rybí polévky.

„Letos máme dva druhy polévek. Jedna z nich je krémová, ve které tvoří základ kořenová zelenina, smetana a jsou v ní i ústřice, a pak vaříme tradiční francouzskou, která se jmenuje marseillská bouillabaisse. Ta obsahuje mořské plody, je to v podstatě vývar z pražmy a z ropušnice,“ uvedla přítelkyně majitele Fantovy rybárny Kristýna Janoušková.

Archeologové hledají, co zbylo ze zaniklé středověké vesnice Borek.
Archeologové zkoumají, co zbylo ze zaniklé vesnice u Třemošné

Jejich krémová ústřicová polévka si našla mezi návštěvníky velkou oblibu. Ve stánku s mořskými polévkami bylo pro zákazníky připraveno také prosecco. „V Plzni jsme už popáté. Zatím jsme cenu vyhráli jen na festivalu v Praze. V Plzni jsme zatím soutěž nevyhráli, protože jsou tu samé plzeňské restaurace a my jsme tu jediní Pražáci,“ uvedla se smíchem Janoušková.

Diváci se shodli, že letos byla konkurence opravdu silná. Nejvíce nakonec zachutnalo jídlo z plzeňské restaurace USMX Cantina, která soutěž vyhrála. Na festivalu zaujala svým Cajun chicken a polévkou Sausage gumbo.