Na jedné straně DEPA 2015 připravuje profesionálka Markéta Krajčovičová máslový krém se smetanou a citronem.

Na druhé nabízí slečna přísně ´raw´ dobroty založené na tepelně neupravovaných potravinách, jako jsou ovoce a zelenina, ořechy, semínka, luštěniny, obiloviny, mořské řasy a čerstvé kokosové mléko. Do toho pečené klobásy, hory cukrové vaty, vafle, s čím si vzpomenete, a další nálož dobrot. Plzeňanům chutná všechno. Vítejte na sweet festivalu pro milovníky sladké chuti.

„Pokud se vám krém zdrcne, tak ho zkuste trochu vychladit a znovu šlehat a šlehat," radí lidem, kteří se shromáždili před pódiem, cukrářka známá výrobou složitých originálních dortů. Trvá na tom, že správný krém musí být z pravého másla a žádného margarínu. Do něj klidně vešlehá smetanu (apoň se 39% tuku), ztuhlou kostku vychlazeného vanilkového pudinku a šťávu z citronu. Má to. Že jde o fantastickou záležitost, nikdo nepochybuje.

Adéla Hrnčířová z Raw Bistra Vitarka na tuky, vaření ani pečení nehraje. „Oříšky, cuketa, zelenina, agáve, datle, čokoládová hmota a kvalitní mixér," vypočítává potřeby, bez nichž ´neuvaří´. Zvládne prý nejen sladkosti, ale i svíčkovou s petrželovými knedlíky. „Je to snadné. Umixujete všechnu zeleninu na svíčkovou s oříšky kešu, vodou, kurkumou a solí a pepřem. Máte omáčku. Knedlíky jsou ze sušeného petrželového kořene a spojené psylliem, což je rozpustná vláknina," dodává slečna.