To v průběhu Evropského týdne mobility, který Den bez aut předchází, nabízí Plzeňanům různé akce, orientované především na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu.

Tématem letošní kampaně je Ulice pro lidi. Právě toto téma se objevuje i na výstavě o dopravní problematice v Plzni, která byla včera zahájena v magistrátní budově v Kopeckého sadech číslo 11. Zde se mimo jiné představují i zajímavá výtvarná díla dětí z plzeňských škol.

V pátekse také uzavře část Schwarzovy ulice, kde budou děti ze 2. ZŠ malovat na silnici a zároveň se dozvědí zajímavosti ze života v plzeňské zoo a záchranné stanici živočichů.

Připravena je i speciální cykloprohlídka po nově vybudovaných cyklostezkách. Začíná v sedmnáct hodin a sraz je před Infocentrem na náměstí Republiky.

Na Den bez aut se chystají i ekologové z organizace Děti Země, kteří vyzývají: Nechte alespoň jeden den v roce auto doma!

V Plzni je proto na sobotu naplánována tradiční cyklistická jízda. „Letošní ročník má pracovní název Od nádraží k nádraží. Bude totiž simulovat potíže virtuálního Plzeňana, který dojíždí za prací a na nádraží chce dojet na kole,“ vysvětluje Daniel Rajdl, koordinátor cyklistické kampaně plzeňské pobočky Dětí Země. Dodává, že cyklojízda startuje u nádraží v 16.30 hodin.