Pavlova návštěva na akci nebyla veřejnosti ani médiím předem oznámena. Prezident v plátěné khaki košili a kalhotách prošel ke statickým ukázkách techniky, postál i na několik fotografií s návštěvníky akce, kteří na jeho průchod reagovali potleskem.

Šestihodinový program, který armáda a Nadace pozemního vojska pro Bahna letos připravily, láká na ukázky nejmodernější techniky české armády i na ukázky historických armádních strojů ze sbírek rokycanského Muzea na demarkační linii. K vidění jsou ve statických i dynamických ukázkách stovky kusů techniky. Jednotky pozemních sil předvádějí vozidla chemického průzkumu, bojová vozidla Pandur II, lehká obrněná vozidla Iveco, samohybné kanónové houfnice Dana i těžkou pásovou techniku, jako například tanky T-72, Leopard nebo bojová vozidla pěchoty. V dynamických ukázkách armáda předvádí útok mechanizované čety, záchranu odloučené osoby i odražení nepřítele pomocí tanků.

Program akce, která patří k největším prezentacím armády pro veřejnost, zahájily podle tradice přelety bitevníků Alca a stíhaček Gripen a salvy vypálené ze samohybných houfnic Dana.

Podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) jsou Bahna pro armádu příležitostí pro nábor nových profesionálních příslušníků i členů dobrovolných záloh.