Tentokrát to však bylo kvůli termínu Velikonoc už o týden dříve než v předchozích letech. A mnoho lidí brzký termín překvapil. „Kdybych to neslyšela v rádiu, mohlo se stát, že bychom to propásli. A to by pak děti byly smutné,“ řekla Jana Sobotková.

Ulice nacházející se v blízkosti louky, na které se radovánky konají, byly obležené zaparkovanými auty, mezi kterými chodily i hlídky městské policie. Když lidé přišli na kopec nad místem konání, hned se ocitli mezi prvními stánky. Prodejci tady nabízeli cukrovinky, uzeniny, langoše, stříbro, hračky i oblečení. Stánkařů tady bylo nepřeberné množství. Potom, co se návštěvníci prodrali mezi davy dolů přímo na pouť, čekalo tam ně plno atrakcí. Pro malé děti tu jezdili například poníci. Za jednu tříminutovou jízdu rodiče zaplatili padesát korun. Dále pak mohly malé ratolesti navštívit dětský řetízkový kolotoč, bobovou dráhu, dráhu s autíčky nebo mašinkami. Také mohly hupnout do houpaček ve tvaru lodiček nebo se zhoupnout na koni. Za to museli rodiče sáhnout do kapsy pro pětadvacet korun.
Ale děti byly samý úsměv. „Je to tady super. Nejvíc se mi líbí na koníčkách. Chodím na ně s maminkou, i když jsou na náměstí. Taky se mi líbily labutě, ale mamka na ně moc nechce,“ postěžovala si sedmiletá Veronika Kloučková. I malí raubíři si tady přišli na své. „Byl jsem s mámou v domě strašidel a ona se bála víc než já. Mně se to líbilo a chtěl bych tam znova. S tátou jsem zase byl na autíčkách a pořád jsme do někoho naráželi,“ vyprávěl o svém zážitku po jízdě na autodromu pětiletý Adámek.

S návštěvností dětí byli spokojeni i provozovatelé dětských atrakcí. „Dětí chodí dost, ale tak nějak se to courá. Zase je to první den, tak uvidíme, kolik jich přijde zítra a příští víkend,“ řekl Martin, který obsluhuje mašinku.

Na své si na pouti přišli ale i dospělí. U stánku s občerstvením si mohli koupit pivo s klobáskou nebo třeba grilovanou krkovičkou. A když zatoužili po něčem, co by bylo sladké a ještě ke všemu originální, připravili si pro ně stánkaři intimní lízátka, která se setkávala s rozporuplnými ohlasy. „Udělám si srandu z přítelkyně. Jsem zvědavej, co mi na to poví, určitě se bude smát,“ přesvědčoval nás pětadvacetiletý Jirka Hodoň. Jiný názor ale na tyhle cukrovinky měla sedmatřicetiletá Lenka Pánková. „Přijde mi nechutné a ještě ke všemu nevhodné. Vždyť to tady vidí malé děti,“ dodala rozhořčeně.

Kolotočáři ale nabídli i atrakce pro dospělé. Když chtěl člověk zažít trošku adrenalinu, zašel buď na mixer, nebo na kladivo. Na některých atrakcích viseli zase návštěvníci během několika sekund ve vzduchu hlavou dolů.

Kolotoče se u Jiřího budou točit až do Velikonočního pondělí 25. dubna. O víkendech mají být atrakce v provozu od 9:30 hodin do večera, ve všední dny od 14:30 hodin. Na Velký pátek se chystá tichý provoz, točit se tedy bude bez muziky a klasického pouťového ruchu.