Po schůzce primátora Romana Zarzyckého se zástupci městské policie a členy krizového štábu chystá vedení města několik opatření. V blízkosti Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině vyroste stan, posílen bude výkon služby městské policie a chystá se možnost nouzového noclehu až pro 50 osob.

„Naší naprostou prioritou je zajištění bezpečnosti. Nikoho nechceme nechat na ulici, proto jsme se domluvili na zřízení stanu, ve kterém bude možné dočasně přečkat. Lidé v něm najdou vše pro základní hygienu. Nad rámec těchto opatření žádnou jinou formu podpory nepřipravujeme. Jsem přesvědčen, že se jedná o záležitost, kterou má řešit vláda. Ta opět zaspala a snaží se veškerou odpovědnost hodit na kraje a samosprávy,” řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Nominace na Stavbu roku 2022. Bytové domy v Plzni v Zátiší.
Vybírá se Stavba roku Plzeňského kraje. Hlasovat o Ceně veřejnosti můžete i vy

„Stan o rozměrech zhruba 10x15 metrů postavíme do konce tohoto týdne v prostoru u bývalého domu Prior na Americké, kde bude fungovat Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině. Ve stanu budou k dispozici lavice a stoly, lehátka, pitná voda, v blízkosti necháme instalovat mobilní toalety,“ přiblížil radní pro oblast bezpečnosti Jiří Winkelhöfer.

Opatření připravují ve spolupráci s Plzeňským krajem Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení, Odbor sociálních služeb a Odbor dostupného bydlení a sociálního začleňování Magistrátu města Plzně, zapojena je také Městská policie Plzeň. V případě potřeby je město připraveno poskytnout pro zhruba 30 až 50 osob nouzový nocleh. (qui)