Akci připravilo přeštické Kulturní a komunitní centrum a jeho ředitelka Martina Míšková si nemohla spolupráci se sportovcem vynachválit: „Už dlouho tu nic podobného nebylo a jsme moc rádi, že pan Huf přijel.“

Před akcí měl David Huf chvíli čas, tak jsem se ho na pár věcí zeptala.

Jak dlouho se sportu věnujete?
Vlastně odmala. Sport byl u nás v rodině vždy velkou prioritou. Ze začátku mě rodiče vedly k plavání. Od plavání jsem pak ale přešel na atletiku, protože jsem začal být na chlór alergický. Vystudoval jsem střední i vysokou sportovní školu a tam se zaměřil hlavně na gymnastiku a ostatní aerobní formy cvičení. Zatím se cítím v pohodě, ale 20 let denního sportování člověk pocítí.

Máte také vůbec čas na něco jiného?
Dřív jsem stíhal třeba i dvě sportovní akce denně, ale teď se víc věnuji rodině a založil jsem firmu ve fitnessové branži. Také mám nějaké stálé klienty, kterým dělám už léta trenéra, a sám i další trenéry vzdělávám. Kromě toho ještě spolupracuji se sportovní školou v Praze a pořádám outdorové akce pro seniory. Na sportu jsem závislý pořád, ale míň než dřív. Teď už to spíš dělám kvůli tomu, abych neztratil kontakt s lidmi.

Aerobik, fitness, provozujete i nějaké venkovní sporty?
Právě že paradoxně mám sportování v přírodě radši, než být někde zavřený. Miluji běh, kolo, lyže a nedávno jsem přišel na chuť i nordic walkingu. Do tělocvičny jdu v poslední době spíš z hlediska toho, že to vnímám jako určitou nutnost. Příroda je ta nejkrásnější tělocvična.

Koukám, že si chvíli před sportovním výkonem dáváte kávu. Je to vhodné?
To víte, že ano. Kofein krásně povzbudí organismus a tělo se pak lépe prokrví a okysličí. A poradím vám jednu další vychytávku. Pro ještě lepší účinek si do něj rozpusťe vitamin C.