Děti zatoužily třeba po kostýmu Spidermana nebo panence Baby born, největším přáním však byly klávesy pro sedmnáctiletou dívku a kytara pro dvanáctiletou slečnu. Maminky si jako napsaly především kosmetiku, kuchyňské spotřebiče nebo prostěradla.

Dárky se letos podařilo shromáždit v rekordně krátkém čase, během dvou týdnů. „V současné době je tato drobná charitativní aktivita víc potřebná než kdykoli jindy. Do domovů přicházejí nové maminky, které se dostaly do složité situace, a dokonce i na ubytování zde musejí čekat,“ uvedla iniciátorka aktivity Markéta Čekanová.

Sbírka se letos koná popáté a v minulých letech splnila celkem již 380 přání v hodnotě převyšující 400 tisíc korun.

Holky holkám je iniciativa plzeňských ženských osobností, která se rozhodly pomáhat. Angažují se v ní například ředitelka plzeňské pobočky Paměti národa Markéta Čekanová, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková, ředitelka filmového festivalu Juniorfest Judita Soukupová, tisková mluvčí Studijní a vědecké knihovny Martina Košanová, spisovatelky Daniela Kovářová a Jitka Prokšová, básnířka Tamara Kopřivová, bývalá ředitelka Plzeňského deníku Helena Mikešová, muzikantka Ilon Leichtová a řada dalších.