Každý, kdo přijde darovat krev od pondělí 9. srpna do pátku 20. srpna do FN Plzeň, dostane dvě vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň s Karvinou (21. nebo 22. srpna) a při vstupu na stadion ještě voucher na dvě piva zdarma.

„Letní měsíce jsou vždy z hlediska krevních zásob komplikované. Běžně se spoléháme na pravidelné dárce, ale máme přísná kritéria. Proto hledáme nové a jsme rádi, že jim můžeme díky Gambrinusu a Viktorii Plzeň poděkovat mimořádnou odměnou. Oceňujeme iniciativu našich partnerů a každému, kdo přijde darovat krev, jsme vděčni,” řekl Václav Šimánek, ředitel Fakultní nemocnice Plzeň.

Letos je situace v letních měsících kvůli pandemii covid-19 ještě horší než v minulých letech. Mnoho pravidelných dárců je na dovolených a ti, kteří byli očkovaní proti covid-19, mohou darovat krev až s časovým odstupem. Navíc v létě vždy roste počet úrazů až o desítky procent oproti běžnému období.

„S Fakultní nemocnicí v Plzni spolupracujeme na různých projektech dlouhodobě, proto jsme se rozhodli pomoci i v současné situaci. Každý dárce je potřeba a my jim chceme naší akcí poděkovat, že pomáhají zachraňovat životy,” říká Oliver Jáchymovský, manažer značky Gambrinus.

„Snažíme se dlouhodobě pomáhat, i proto chceme nyní vyzvat všechny naše fanoušky, aby se k nám přidali a šli darovat krev, kterou ve Fakultní nemocnici nutně potřebují. Odměnou pro všechny určitě bude dobrý pocit, že můžeme pomoci někomu zachránit život, a navíc od nás obdrží dvě vstupenky na fotbal do Doosan Areny,“ říká za klub jeho mluvčí Václav Hanzlík.