Interaktivní výstava Góóól je od tohoto týdne otevřená v areálu DEPO2015. Daniel Kolář hned zamířil na zelenou plochu si zakopat. „Připomíná mi to plácek, na který jsem jako kluk chodil hrát fotbal. Taky byl samá boule,“ zasmál se. „V té době jsem vlastně ani nesnil o tom, že bych mohl hrát třeba ve Spartě nebo v Lize mistrů či se stát fotbalovým mistrem republiky. Mě prostě jen bavilo hrát fotbal. A bavilo mě to pak i na těch velkých hřištích,“ prozradil. „Že by z toho mohlo něco být, jsem si uvědomil, až když jsem v sedmnácti dostal první profesionální smlouvu ve Spartě,“ do-dal Kolář, současný sportovní manažer mládeže Viktorie.

Výstava Góóól se mu líbí. „Je potřeba. Všichni ve fotbale vidí jen to hezké, ale mnozí už nevidí tu dřinu, která za úspěchy je. Prostě fotbalu musíte obětovat část života a to se děti právě na téhle výstavě dozvědí,“ vysvětluje. „Kdyby na základě výstavy začal alespoň jeden z malých návštěvníků hrát fot-bal, tak je to dobře,“ dodává.

Pilsner Jazz Band.
Přijeďte k nám, zve Plzeň Američany

Na výstavu zapůjčil dres z rozlučkového zápasu, který Viktoria Plzeň uspořádala pro Pavla Horvátha. „Já jsem si nechal nejen dres, ale i trenky a štulpny. Chtěl jsem mít památku. Pro mě to byl výjimečný den,“ uvedl. Dres a další propriety plzeňské Viktorky, která je partnerem výstavy, jsou k vidění ve speciálním koutku.

„Poháry se vystavují pořád. My chtěli návštěvníkům ukázat předměty a relikvie, které jsou spojeny s úspěchy i našimi hráči,“ uvádí mluvčí Viktorky Václav Hanzlík. K vidění je i videosestřih, který připomíná významné události klubu. „Je to hezké, vidět ty úspěchy pohromadě. Jsou to hezké vzpomínky,“ říká Daniel Kolář.

Výstava Góóól bude v depu otevřena každý den až do 30. června. Dopoledne je určena školákům, kterým se budou věnovat lektoři. Výstavu společně připravily Sladovna Písek, kde měla premiéru, DEPO2015 a nakladatelství Yinachi, které vydalo knihu Hrdinové: Největší příběhy české kopané. Napsal ji Ondřej Fuczik, autorem ilustrací je Vojtěch Šedo, jehož ilustrace jsou k vidění na velkých panelech. Na výstavě je dále deset stanovišť, kde si děti mohou procvičit své dovednosti.

Viktorie Kalinová se narodila 28. listopadu mamince Adéle a tatínkovi Milanovi z Tlučné. Po příchodu na svět ve Fakultní nemocnici v Plzni vážila jejich dcerka 2570 gramů a měřila 50 centimetrů.
Anketu vyhrála Viktorie Kalinová