Tentokrát má být v roli zabijáka starší syn Jaroslav (29). I když policie totožnost podezřelého nepotvrdila, podle svědků policisté z domu odvedli ve středu právě jeho.

„Muž se při výslechu doznal k vraždě pětadvacetiletého Plzeňana," uvedla státní zástupkyně Dagmar Lindenthalová. Mrtvým byl přítel jedné z nevlastních sester bratrů Hrdličkových. Zavražděného našel houbař před dvěma týdny v lese u Kornatic na Rokycansku. Místem mordu by podle jedné z verzí mohl být stejně jako loni rodinný dům v Tymákově. Proč však muže Vojtěch brutálně zlikvidoval a jeho tělo záhy odvezl a ukryl do lesa, se zatím neví.

„Celá rodina je divná, vše kolem domu je zvláštní. Na první pohled vypadali slušně, ale byli afektovaní," řekla anonymně Deníku jedna ze sousedek. Ze středeční přítomnosti policistů neměla dobrý pocit, i když si zprvu Jaroslava s vraždou u Kornatic nespojila. „U nich už mě nic nepřekvapí," dodala žena.

„Napadá mě, že jej zabil, protože se do něj zavražděný navážel kvůli zavřenému bratrovi," napsal diskutující pod článkem na jednom ze zpravodajských serverů.

Jak to bylo s vraždami v Tymákově

Právě Vojtěch, který rodiče umlátil sekyrou a teď si odpykává devatenáctiletý trest, svůj čin zdůvodňoval ochranou bratra. „Táta se svou ženou celou rodinu tyranizovali. Vrchol byl, když chtěli bráchovi sebrat jeho syna. To jsem nevydržel a musel jsem něco udělat," vysvětloval před soudem zvrácené vztahy v rodině. Oběťmi týrání ale údajně byly hlavně dívky v pěstounské péči. Jedna z nich teď chodila s obětí z Kornatic.

Kriminalisté si pro Jaroslava Hrdličku přijeli ve středu dopoledne. „Odvezli ho, myslel jsem si, že jej vezou k nějakému výslechu, ale už se nevrátil. K večeru tady bylo dost policejních aut," popisuje zásah policistů další soused.

Dodal, že policisté byli uvnitř, auto si fotili ze všech stran a pak přijela odtahová služba a auto naložila.

Podle informací Deníku našli policisté v Hrdličkově dodávce krev. Zavražděný muž byl dle policistů do lesa přivezen až po smrti. Na místě byly znatelné stopy pneumatik.

„Jsem v šoku, něco takového bych nečekal," řekl blízký rodinný přítel. Ani jeho nenapadá, co by mohlo Jaroslava Hrdličku k vraždě vést. V domě teď přebývají obě adoptivní dcery zavražděného páru a přítel jedné z nich. V domě ale bydlí až od chvíle, kdy jejich pěstouni zemřeli.

V poslední době s nimi bydlel i zatčený Jaroslav.

„Pracoval v truhlářské dílně a v poslední době tady byl neustále. Jeho přítelkyně s dítětem zde však nepřebývala, možná žila u prarodičů. Od loňské vraždy jsem je tu neviděl," řekl soused. Podle něj není možné, aby Jaroslav nebyl spojen i s vraždou otce a macechy. „Přijde mi, že o vraždách rodičů musel vědět, jinak si to neumím vysvětlit. Když odváželi tu dodávku, napadlo mě, že to je to auto, kterým do Kornatic odvezli toho mrtvého," uzavírá soused.

Vražda překvapila i další přátele obou bratrů. „Znám od malička Járu i Vojtu, a nikdy bych to do nich neřekla," napsala na facebooku jejich známá.

Za brutální vraždu může obviněnému hrozit až dvacet let, případně i výjimečný trest.