Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další světla na Americké? Zastupitelé řekli ne

Plzeň – Monstrum. Strašná budova. Další dům hrůzy u Radbuzy. I tak nazývali cve čtvrtek zastupitelé nové obchodní centrum, které má vyrůst po Domu kultury Inwest v centru města.

2.9.2011 6
SDÍLEJ:

Vizualizace Corso Americká, objektu, který by měl stát na místě DK InwestFoto: www.corsoamericka.cz

Městští politici se asi dvě hodiny o stavbě dohadovali, nakonec však schválili regulační podmínky, které by měl investor stavby respektovat. Bylo to však jen ´o prsa´.

Hlasováním prošla varianta s dopravním napojením objektu před Denisovým nábřežím, zastupitelé neschválili novou křižovatku v prostoru s Pařížskou ulicí a vjezd přímo do útrob nového domu. Tu prosazoval náměstek pro dopravu Miloslav Šimák (ČSSD), jeho oponent a paradoxně i koaliční partner Petr Rund (ODS) trval na tom, že do objektu se bude zajíždět jako nyní do Inwestu – tedy přes Denisovo nábřeží. Dnes jednosměrná silnice od Wilsonova mostu vedoucí podél nábřeží se ale bude muset rozšířit. „Možná jen o půl metru,“ odhadoval Rund.

Právě to, že ani jeden navrhovatel ´své´ varianty nedokázal argumentovat přesnými čísly nebo cenou, kolik bude právě jím navrhované dopravní řešení stát, kritizovala nejen opozice, ale například i Jiří Šneberger (ODS).

Zastupitel za Občany.cz Pavel Rödl navrhoval bod z programu stáhnout a pořádně připravit pro příští jednání. „Odborníci nejsou zajedno, rada není zajedno a vy nám to tady hodíte k rozhodnutí. Odmítám se toho účastnit,“ prohlásil Rödl. Připomněl fakt, že na řešení se neshodli radní a odlišný názor měli odborníci z komisí i skupina městem najatých architektů.

Nejvíc se rozzlobil Vladimír Duchek z Pravé volby pro Plzeň. „Schvalujeme podmínky, které umožní stavbu monolitického bloku. Pane primátore, nevadí vám, že vaše primátorování bude zatíženo stavbou největšího monstra v dějinách Plzně?“ obrátil se na Martina Baxu (ODS).

Primátor udržel emoce na uzdě. Architektka Irena Králová oponovala, že nutnost rozčlenění objektu regulační podmínky řeší dostatečně. „Co když je investor nedodrží?“ ptal se Ludvík Rösch (Občané.cz). Podle Runda bude město trvat na svém a spor bude řešit stavební úřad.

Autor: Dana Veselá

2.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

FOTO: Když nevyhrajeme, budu zklamaný, říká Hruška

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.

Skřítek Zdravínek bude doprovázet nemocné děti

Plzeň - Fakultní nemocnice přichází s novým projektem pro malé pacienty. 

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Plzeň – Seriál Plzeňský dějepis se dnes vrací o 70 let zpět.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Plzeň – Policie obvinila 23letého řidiče, který srazil letos v červnu dvě děti. Za usmrcení z nedbalosti mu hrozí jeden až šest let za mřížemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení