Obvod proto doporučil poskytnout volné prostranství společnosti Intercora, záměr nyní posvětilo i městské zastupitelstvo. „V jedné části postavíme čtyřpodlažní budovu s diskontní prodejnou a kancelářemi pro firmy zabývajícími se tzv. znalostní ekonomikou, v druhé části vyroste bytový dům,“ upřesňuje vedoucí expanze InterCory Jan Kesl. Společnost začne stavět přibližně za rok.

Lukrativní pozemek v samotném srdci obvodu bude průjezdný, prostranství rozdělí na dvě části silnice spojující Těšínskou ulici a ulici V Malé Doubravce.

Obavy z toho, že by prostor vyplnil nevzhledný přízemní obchod, místostarosta Mádr vyvrací. „Právě to jsme nechtěli, vymezili jsme si, že se nebude stavět typizovaná přízemní budova se sedlovou střechou,“ vysvětluje. Podle něho lidé ocení další konkurenci nedaleké Billy.

Někteří obyvatelé Doubravky se ale domnívají, že další obchod s potravinami je na tomto místě nesmyslný. „Vždyť na malém prostoru stojí Billa, Tesco – express, Norma v ulici Na Dlouhých, v Centrumu je COP, na konečné trolejbusu sídlí Penny, potraviny jsou i na Zábělské. Nechápu, proč se staví další,“ kroutí hlavou David Kasal.

Jan Kesl z InterCory ale nepochybuje o tom, že si lidé do nového diskontního obchodu najdou cestu. „Jsem přesvědčen o tom, že parkoviště před obchodem bude stále plné,“ věří vedoucí projektu.

Vedení doubraveckého obvodu nyní upírá zraky k budově konzervatoře na Habrmannově náměstí, kam by se jednou mohl celý úřad přestěhovat z nevyhovující budovy v Mohylově ulici.

„Jde o majestátní budovu, která by se po rekonstrukci mohla stát důstojným místem jak pro úředníky obvodu, tak pro naše občany,“ říká místostarosta obvodu.

Zatím ale budova patří kraji. Ten je ochoten ji městu přepustit, nejdříve ale musí zajistit pro konzervatoř objekt bývalé porodnice na Slovanech.Tem patří zatím fakultní nemocnici. „Nejdříve musí kraj vyjednat s nemocnicí budovu porodnice, teprve potom s ním můžeme začít jednat o budově na Habrmannově náměstí,“ potvrzuje městský radní Vladimír Tichý.

Místostarosta Mádr připouští, že uvolnění budovy je během na dlouhou trať. Myslím, že dřív než za čtyři roky se do ´nové´ radnice nepřestěhujeme. Zatím musíme opravovat ´starou´,“ dodává.