„Opravy potrvají do 5. října. Řidiči mohou využít sjezd na Rokycany a do Ejpovic přijedou po staré pražské silnici nebo jet na exit Černice a dále do města,“ informovala mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Uzavírka jednoho pruhu na nájezdu na dálnici u Ejpovic, která začala 8. září, potrvá podle Vápeníkové do 12.října.

Další komplikace v dopravě způsobuje uzavírka Vejprnické ulice ve Skvrňanech. „První etapa, kdy byla Vejprnická zcela uzavřena od křižovatky s Křimickou až k železničnímu mostu, skončila koncem srpna. Nyní tedy probíhá etapa druhá, to jest částečná uzavírka Vejprnické ve stejném úseku. Tramvajová doprava je již plně v provozu, vozidla těžší 3, 5 tuny musí dál používat objízdnou trasu. Tyto změny potrvají do 18. září,“ uvedl Petr Baloun z Odboru dopravy a životního prostředí MO Plzeň 3.

Třetí etapa zůstává stejná jako etapa druhá, jen se vše přemístí do druhého jízdního pruhu. Konec všech úprav je naplánován na 14. října tohoto roku.

V úterý 6. září byla zprůjezdněna komunikace v Karlovarské ulici směrem do centra. Po dosavadní úplné uzavírce v úseku alej Svobody- Boženy Němcové mohou Plzeňané jezdit v jednom pruhu. Omezení potrvá do ukončení stavebních prací.