Linka disponuje řadou plně automatizovaných a robotizovaných aplikací, čímž výrazně usnadňuje práci a ušetří čas na zkompletování jednotky.

Hlavním přínosem nové výrobní linky je navýšení kapacity o sedmdesát procent a produktivity o 35 procent ve srovnání s linkou, která je zaměřena na obdobné modely, což znamená, že společnost Daikin vyrobí více jednotek v přepočtu na jednoho operátora na lince. „V reakci na poptávku na trhu navýší nová linka F7 kapacitu průmyslových jednotek instalovaných do podhledu, na úkor jednotek pro domácnosti. Při výstavbě této linky byli využiti zejména lokální dodavatelé,“ říká Jiří Svoboda, manažer výrobních inženýrů, společnosti Daikin Plzeň. Investice do nové linky dosahuje 100 milionů korun.

Ilustrační foto.
Druhou dávkou v Plzeňském kraji očkovat stihneme, ujišťuje hejtmanka

Daikin je významným celosvětovým výrobcem klimatizačních jednotek. Plzeňská výroba Daikin Industries Czech Republic s.r.o. byla založena v květnu 2003 a zároveň byly položeny základy výrobního areálu Daikin, situovaného v plzeňské industriální zóně Borská pole. Areál Daikin se stal jednou z hlavních dominant Borských polí. Vývoj a výroba v plzeňském zastoupení je zaměřena na klimatizační jednotky pro domácnosti.