„Jsem unavený. Zhubnul jsem šest kilo. Teď plánuji, že si někam sednu do restaurace a budu hodně jíst,“ řekl ihned po sesednutí z kola 33letý cestovatel, který si před jízdou stanovil rozpočet akce na 20 tisíc korun. Nakonec jej musel překročit o tři tisíce, protože mu ve Španělsku praskl ráfek zadního kola a to musel celé vyměnit. Byl to prý ale jediný větší defekt na sériově vyráběném a více speciálně neupravovaném bicyklu. Kroměvýměny zadního kolaprý zničil tři řetězy, pět plášťů kol a šest párů gumových špalíčků do brzd. Jinak kolo vydrželo.

Před cestou si Šnek na kolo sháněljen zavěšená zavazadla. Poskytli mu je drobní spozoři.Ti mu prý hradili i nějaký materiál. Šnek vyrazil v polovině dubna nejprve do Německa a přejížděl do Francie, Španělska, Portugalska a na Gibraltar, odkud se přeplavil trajektem do Maroka. „Tam mi bylo nejhůř. Měl jsem tam problém s jazykem abylo mi i špatněz jídla a vody. Byl jsem tam 22 dnů, dostal jsem se až do pouště.Kvůli problémům jsemněkdy ujel alejen 30 kilometrů," uvedl Šnek.

Zpátky se vracel podobnou cestou, jen Pyrenejský poloostrov projel po východním břehu. "To bylo hezky teplo, takže jsem se každý den koupal v moři od Gibraltaru až po Barcelonu. Pak jsem chtěl do hor, tak jsem zamířil do Andory," vypráví dál cestovatel. Poslední z navštívených zemí bylo Švýcarsko. "Potkal jsem tam jednoho Čecha, který emigroval. Pozval mi na oběd a příjemně jsme si o výletu povídali," říká dále cyklista.

Byla to ale jen výjimka. Většinou se Šnek stravoval za své. Aby se vešel do rozpočtu, kupoval si jídlo v levných diskontních prodejnách. Jen občas prý zašel do restaurace. Když tak ale udělal, dával si jako každý správný Čech pivo. "Musel jsem ochutnávat," říkal.

Čím více se blížil domů, tím více zrychloval. V posledních dnech prý denně ujel i 150 kilometrů. "Na nich ale zažil nejhorší příhodu. Na německých silnicíchho srazilo auto. "Řidič mihned pomohl z pangejtu a vyndal i kolo. Víc než zraněnýjsem byl trochu v šoku.Teď se ale až na únavu cítím fit a určitě chci v cestování na kole brzy pokračovat,“ ujistil své známé.