„Moderní psí louka vznikla citlivým začleněním do stávající zeleně a pejsci se budou moci realizovat na řadě herních prvků. Plníme tak další závazek, ke kterému jsme se při volbách a v programovém prohlášení zavázali.“ informuje první místostarosta Petr Baloun.

Nezbytným doplňkem jsou místa pro značkování, protože stromy jsou chráněny před negativním vlivem psí moči dřevěným oplocením. Přírodní charakter doplňuje původní remízek. Kromě herních prvků je na louce pro psy myšleno také na páníčky pro které je připraveno zázemí ve formě posezení se stolem a lavičkami. Kolemjdoucí si již nyní zvědavě areál prohlížejí.

„Posledních několik měsíců tady pozoruji stavební činnost a jsem moc rád, že sem budu moci se svým psem chodit. Líbí se mi přírodní herní prvky a také, že je celý prostor oplocen a osvětlen, takže sem můžeme zajít i večer.“ říká pejskař Honza, který zde pravidelně venčí svého psa.

Právě oplocení, zabezpečený vstup a osvětlení poskytuje uživatelům psí louky vysoký komfort a bezpečnost. Budování psích luk však nepřímo slouží i ostatním, protože pejskaři pak nemají důvod nechat psy pobíhat po chodnících, dětských hřištích nebo jiných veřejných plochách.

Ilustrační foto
V elektrárně sebral počítač a součástky za sto tisíc

„Myslím, že takové místo v našem městském obvodu určitě chybělo, a jsem rád, že se podařilo vybudovat tuto první vlaštovku s důrazem na komfort a bezpečnost jeho uživatelů. Pevně věřím, že nebude poslední.“ dodal starosta David Procházka.

Přestože je psí louka stavebně dokončena, není bohužel ještě otevřena pro veřejnost. Čeká se, až dostatečně vyroste trávník, aby nedošlo při užívání k jeho devastaci. Obvod proto prosí veřejnost o trpělivost a děkujeme za pochopení. Louku otevře hned, jakmile to bude možné a tuto informaci uveřejní prostřednictvím webových a facebookových stránek.

„Psi jsou součástí našich životů, ať chceme nebo nechceme. V našem obvodu je registrováno více než tři tisíce pejsků a my chceme pečlivě sbírat zkušenosti z provozu právě dokončené borské loučky a uplatnit je při budování loučky další. V návrhu investičního plánu pro příští rok je zařazeno vybudování podobné loučky v Zadních Skvrňanech.“ prozradil Petr Baloun.