Chovance budou na kandidátce následovat krajský náměstek pro dopravu Jaroslav Bauer a radní pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek.

Na další místa kandidátky dnes delegáti konference zvolili Milenu Stárkovou, zastupitelku ze Sušic, která dosud v zastupitelstvu kraje nezasedala a bývalého poslanec Václava Šlajse. I on v současném zastupitelstvu nezasedá.

"Kandidátka je výsledkem voleb. Máme přijaté usnesení, že místo na kandidátce nezaručuje místo v radě v případě úspěchu sociální demokracie. My jsme si tak nezavřeli cestu k tomu, abychom hledali nejvhodnější typ člověka na konkrétní místo v radě," komentoval poměrně výraznou obměnu na kandidátce Chovanec. Jak dodal, až na radní, kteří už kandidovat nechtěli, jsou na volitelných místech všichni radní.

Nově by v zastupitelstvu měli v případě úspěchu ČSSD zasednout Igor Jakubčík a Zdeněk Honz. Současný náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner je až na osmé příčce kandidátky a první desítku uzavírají poslanec Václav Votava a místostarosta Staňkova Jaroslav Šobr.